Vērtīgi padomi aparatūras izvēlei DJ karjeras uzsākšanai.

 

Mūzika ir svarīgs izteiksmes līdzeklis un prasmīgs mūzikas dīdžejs spēj saliedēt auditoriju vien ar pareizo skaņdarbu izvēli. DJ galvenais uzdevums ir notvert publikas noskaņojumu, miksēt, pārzināt un izvēlēties attiecīgas dziesmas, konkrētos apstākļos, bet pats svarīgākais ir radīt pasākuma atmosfēru.

 

Interese par šo profesiju ar gadiem palielinās un to apgūt var jebkurš. Nepieciešama tikai vēlme, apņēmība un pareizā aparatūra, par to arī plašāk rakstā.

 

Kādi ir pirmie soļi dīdžeja karjerā, ar ko sākt un kāda ir šīs profesijas nozīme? Uz šiem jautājumiem aicinājām atbildēt Latvijā atzītam dīdžejam un savas jomas profesionālim - Marekam Dainim, plašāk pazīstamam, kā [Ex] da Bass.

 

Kas ir dīdžejs, kāda ir šīs profesijas nozīme mūsdienās?

[Ex] da Bass: “Dīdžejs ir katalizators starp mūziku un deju grīdu, kurš arī 2022.gadā ir svarīga figūra mūzikas un izklaides industrijā. Neviens robots vai ierīce nekad nemācēs izdarīt to, ko var dīdžejs, proti, nolasīt publiku, tās emocijas un garastāvokli.”

 

Ar ko jāsāk? Kādām iekārtām būtu jābūt iesācēja komplektā?

[Ex] da Bass: “Ja jautājums ir par izmantojamo tehniku, tad viss ir atkarīgs no tā, kādu ceļu jaunais dīdžejs plāno iet. Vai tā būs mūzikas atskaņošana hobija pēc - mājas ballītēs vai kāzās, izmantojot datoru, vai arī attīstīt sevi līdz attiecīgam līmenim, lai miksētu dziesmas klubos un festivālos. Viens izvēlēsies datoru un kontrolieri, otrs - modernos USB atskaņotājus, trešais pieturēsies pie klasikas - vinila skaņu platēm. Variantu ir daudz.”

 

Kāds bija Tavs pirmais DJ komplekts?

[Ex] da Bass: “Ar savu pirmo DJ tehnikas komplektu - 1 kasešu atskaņotāju un 1 parastu kompaktdisku (CD) atskaņotāju bez antišoka, es uzvarēju savu pirmo DJ konkursu tālajā 1997.gadā, kas bija mans debijas gads izklaides industrijā. Tikai pēc tam parādījās iespēja izmēģināt tolaik tik jaunos un modernos Pioneer CDJ 100 disku atskaņotājus ar trim efektiem. Pults bija kāda no Pioneer DJM tā laika budžeta sērijas.”

 

Cik ilgi var spēlēt ar pirmo komplektu un kurā brīdī prasās to uzlabot?

[Ex] da Bass: “Grūti pateikt. Kāds iemīlēs kontrolieri un, ik pa laikam, mainīs veco modeli pret jaunāku, cits izmantos CDJ tipa atskaņotājus un mainīs tos pret, piemēram, XDJ, kas funkcionāli ir līdzīgi, tikai vairs nav kur izmantot vecos labos kompaktdiskus.”

 

Kādām īpašībām ir jābūt dīdžejam?

[Ex] da Bass: “Dīdžejam ir jābūt mērķtiecīgam, atbildīgam, atvērtam, komunikablam, kā arī gatavam riskēt un pieņemt pareizos lēmumus.”

 

Kāds ir perfektais DJ aprīkojums?

[Ex] da Bass: “Tāds, ko izmantojot, tev ir viegluma sajūta un tu jūties pārliecinošs jebkādos apstākļos.”

 

Ar ko atšķirās iesācēja komplekts no profesionālā?

[Ex] da Bass: “Iesācējam diez vai vajadzēs visas tās fīčas, kas ir profesionālajos atskaņotājos un pultīs. Ja fīču ir daudz, bet tu nemāki tās izmantot, tad nav jēgas tērēt tam naudu.”

 

Par dīdžeju var kļūt ikviens, kuram piemīt izpratne un mīlestība pret mūziku. Pirmais solis, lai iejustos dīdžeja lomā, pēc datora un speciālās Dj programmas ielādes ir attiecīgās aparatūras (kontrolieris, pults, tumbas utt.) iegāde. Profesionālu padomu un konsultāciju šajos jautājumos nodrošinās Discomania.lv pieredzējušie darbinieki, kuri palīdzēs rast labāko risinājumu ikvienai vajadzībai.

 

Kā atzīst Discomania.lv pārstāvis: “Pirmo kontrolieri ir jāizvēlas atkarībā no programmas, ko jaunais dīdžejs ir iecerējis izmantot.

Līdz ar to ir trīs varianti:

-       Programmai “Rekordbox”: https://ej.uz/PIONEER_DDJ-400;

-       Programmai “Serato”: https://ej.uz/RELOOP_Beatmix_2_MK2;

-       Programmai “Traktor”: https://ej.uz/NATIVE_INSTRUMENTS_Traktor_Kontrol_S2_MKIII.

Priekš “Serato” un “Traktor” programmām vēl ļoti laba opcija ir kompaktie kontrolieri:

-       Programmai “Serato”:https://ej.uz/RELOOP_Mixtou;

-       Programmai “Traktor”: https://ej.uz/NATIVE_INSTRUMENTS_Traktor_kontrol_Z1.”

 

Discomania.lv ir oficiālais Reloop pārstāvis Latvijā. Reloop piedāvājums iekļauj plašu dīdžeja aprīkojumu, kas paver bezgalīgas radošās iespējas un māksliniecisko noformējumu. Sākot no pirmajiem soļiem mūzikā, līdz pat profesionālai mūzikas miksēšanai.

Viss nepieciešamais, lai radītu mūziku ir pieejams www.discomania.lv. Atklāj sevī mūziku un sāc radīt jau šodien!